12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůÚčty a placeníBankovní účtyJak dosáhnout vysokého zhodnocení spoření v EUR, USD i CZK?

Jak dosáhnout vysokého zhodnocení spoření v EUR, USD i CZK?

V současné době zavádí brokeři i jiní správci investic novinku, že zhodnocují neinvestované prostředky nebo nabízejí flexibilní spoření. Pojďme se podívat na ty snadno v Česku dostupné online pro zhodnocení korun, eur i dolarů.

XTB – broker XTB zavedl úročení neinvestovaných prostředků, které má klient vloženy na svém účtu. Pro nové klienty pro prvních 90 dní nabízí úrok 4,2 % u EUR, 5 % u USD a 6 % u CZK. Po uplynutí 90 dnů se úrok sníží na 2 % u EUR a CZK a 2,5 % u USD. XTB podléhá systému odškodnění KDPW (centrálního depozitáře cenných papírů), podle kterého jsou v případě bankrotu brokera prostředky klientů chráněny: 100 % do výše 3 000 EUR a 90 % z přebytku nad tuto částku do maximální výše 22 000 EUR. Skupina XTB je autorizována a regulována v České republice i na Slovensku.

Portu – česká investiční platforma Portu nabízí produkt opatrné investiční rezervy, která umožňuje zhodnocovat vložené koruny úrokem 5,75 %. Kromě toho nabízí i úročení eurových vkladů stejným způsobem, kde lze zhodnocovat eura úrokem 3,5 %.

Revolut – mobilní banka zavedla možnost spoření do tzv. Flexibilních účtů, které mohou být vedeny v eurech, dolarech nebo britských librách. Výše úroků se liší podle typu účtu Revolut, bezplatné účty mají nižší úrok než placené typy účtů. Pro střední typ Premium jsou úroky 4,8 % u USD a 3,69 % u EUR. Prostředky jsou spravovány společností Fidelity, která je investuje do fondů s vysokým ratingem (AAA) a tedy nízkou mírou rizika. Investice na flexibilním účtu jsou stejně jako akcie držené u společnosti Revolut Securities Europe UAB (RSEUAB) chráněny až do celkové výše 22 000 EUR proti platební neschopnosti společnosti Revolut (RSEUAB).

Díky těmto novým produktům, které jsou snadno dostupné i českým občanům pomocí Internetu, již není nutné například směňovat příjmy v jiných měnách a využít možnosti spoření i v eurech nebo amerických dolarech.

Zmíněné úroky platí pro datum zveřejnění/poslední aktualizaci článku.