12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůSítě a energieMobilní tarifyJak získat levnější mobilní tarif?

Jak získat levnější mobilní tarif?

V České republice nabízí mobilní služby pouze tři velcí mobilní operátoři – O2, T-Mobile, Vodafone a několik dalších virtuálních operátorů.

Virtuální mobilní operátoři, kteří využívají strukturu některého z hlavních mobilních operátorů, mají vlastní cenovou politiku. Mezi virtuální mobilní operátory v Česku patří například BleskMobilGoMobilMobilczTesco MobilHa-loo Mobil a specialista pro firmy GTS.

Mnoho zaměstnanců větších společností má šanci dostat se k firemním tarifům, které jsou mnohdy výrazně levnější než běžně nabízené srovnatelné mobilní tarify.

Pokud nejste ve společnosti s vysoutěženými levnějšími tarify zaměstnán, můžete se pokusit snížit útraty za mobilní volání a data jinak. Základním postupem je získání nabídky od konkurenční společnosti. Vyhledání zajímavé nabídky může pomoci například nástroj Tarifomat.

V nabídce vás pravděpodobně bude zajímat množství volných minut či SMS (případně zda se jedná o neomezený tarif), množství dat (případně jejich neomezenost) a způsob omezení při vyčerpání dat (zablokování přístupu na Internet, nebo omezení rychlosti), dostupnost a rozšíření 5G sítě a rychlost stahování i nahrávání nebo další údaje daného tarifu.

Služby jako Tarifomat pomáhají porovnat nabídky mobilních operátorů a případně i vyjednat určitou slevu. Pokud se následně rozhodnete přejít k novému poskytovateli mobilních či datových služeb, může vás oslovit i stávající poskytovatel s nabídkou slevy na aktuální služby.

Za nezávaznou zkoušku získat lepší nabídku mobilních či datových služeb třeba i za nižší ceny nic neplatíte.