12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůNákupyCashbackJak na slevy, cashback a jiné snížení ceny nákupů pomocí mobilu?

Jak na slevy, cashback a jiné snížení ceny nákupů pomocí mobilu?

V současné době vysokých cen je pro kupující zajímavé každé snížení ceny. Slevové akce na různé produkty nejsou jedinou cestou ke snížení ceny celkového nákupu. Existují možnosti, jak cenu klidně i zlevněného zboží ještě více snížit a nakoupit výhodněji. Navíc je možné často různé způsoby snížení ceny kombinovat a dosáhnout na velmi výhodnou cenu. Tyto způsoby představím v následujících odstavcích.

Cashback za platbu kartou

Obchodníci za platbu kartou obvykle platí malou část z celkové transakce jako provizi vydavateli platební karty. Někteří poskytovatelé karet se o tuto provizi dělí zpět s držitelem karty. V Česku takový cashback na všechny platby debetní kartou nabízí mobilní banka Revolut, pokud máte aktivní vyšší účet, vrací z každé platby kartou až 1 % hodnoty transakce (v EU běžně 0,1 %). Jinak je cashback bez ohledu na obchodníka doménou kreditních karet.

České banky sice většinou nenabízí u debetních karet cashback na všechny platby, jako nabízí Revolut, ale mají vlastní cashback programy u vybraných obchodníků. Díky tomu si po bezplatné aktivaci takového programu a případně i aktivaci jednotlivých nabídek v něm můžete přijít na zajímavou částku zpět každý měsíc u spolupracujících obchodníků. Zajímavé cashback programy nabízí v Česku svým klientům například Airbank, Moneta či Česká spořitelna. Vše se většinou řeší snadno pomocí mobilní aplikace. Přijít si tak lze na několik set korun měsíčně, které tak de facto sníží ceny o několik procent. Výhodou také je, že cashback za platbu kartou lze kombinovat i s jinými slevami či internetovými cashback portály.

Cashback portály

Internetové obchody často využívají různé partnerské programy, kdy za přivedení zákazníka platí zprostředkovateli malou část z hodnoty transakce. Využívají k tomu speciální affiliate odkazy nebo slevové kupóny. Zprostředkovateli mohou být i cashback portály, které vrací část prostředků své provize zpět platícímu. Pro získání peněz zpět z nákupu je nutné přijít na web obchodníka přes affiliate odkaz cashback portálu, který je uvádí na svém webu, v mobilní aplikaci nebo na ně upozorňuje pomocí rozšíření prohlížeče. Připravili jsme velké srovnání internetových cashback portálů. Výhodou zůstává, že lze většinou cashback internetového portálu kombinovat s cashbackem za platbu kartou či jinou slevou a výrazně tak snížit celkovou cenu.

V případě cashback portálů i cashbacku za platby kartou dostanete peníze zpět se zpožděním, protože se nejdříve platí cena po případných slevách a cashback portály vrací část peněz až zpětně.

Slevové portály

Slevové kupóny pro nákup v obchodech lze mnohdy najít na webu i v mobilní aplikaci cashback portálů a jiných slevových portálů. Slevový kupón lze opět zpravidla kombinovat s cashback portálem či cashback za platbu kartou, a tím ještě výrazněji snížit cenu.

Slevové portály navíc mnohdy přináší i vlastní exkluzivní slevové akce a jiné výhody. Například mobilní aplikace Portmonka přináší kromě akčních slev i možnost vést si pohromadě čísla věrnostních karet obchodníků bez jejich nutnosti mít je fyzicky v peněžence. Kromě toho nabízí i přístup k informacím o slevách z letáků jednotlivých obchodů.

Některé exkluzivní slevy u obchodníků třetích stran nabízí svým klientům například velcí distributoři energií, mobilní operátoři a další.

Věrnostní programy

Věrnostní programy poskytují často sami prodejci a jsou dalším způsobem, jak v kombinaci s výše uvedeným opět výrazně snížit výslednou cenu. Obchodníci často nabízejí speciální akce, slevové kupóny či slevu za body získané dřívějším nákupem. Většina českých hypermarketů nabízí mobilní aplikace s takovýmto věrnostním programem zdarma.