12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůPojištěníCestovní pojištění

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění poskytuje komplexní ochranu při cestách do zahraničí. Můžete jej využít na jakýkoliv druh cesty – tedy pracovní cesty i dovolenou.

Cestovní pojištění většinou zahrnuje:

Pojištění léčebných výloh

Pokud v zahraničí budete nuceni využít lékařských služeb, získáte garanci na krytí těchto léčebných výloh, které často zahrnují uhrazení nákladů na nezbytné diagnostické vyšetření, nezbytné lékařské ošetření, nařízený pobyt v nemocnici, předepsané léky, akutní zubní ošetření, přepravu od zdravotnického zařízení i přepravu do Česka, případně také přepravu tělesných pozůstatků.

Úrazové pojištění

Zajistí finanční plnění v případě trvalých následků nebo smrti způsobené úrazem.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Zajišťuje plnění v případě, že způsobíte škodu na zdraví nebo životě cizímu člověku a při poškození, zničení nebo ztrátě cizí věci.

Pojištění zavazadel

Zajištění finanční náhrady v případě zničení nebo odcizení zavazadel nebo jejich obsahu. Základní pojištění zavazadel se často nevztahuje na elektroniku nebo sportovní vybavení (vyjma ski – lyží a snowboardů), to je nutno často připojistit.

Pojištění zpoždění zavazadel

Zajištění finanční náhrady v případě, že se vaše zavazadla zpozdí do vací cílové destinace většinou o více než 6 hodin po vašem přistání.

Pojištění zpoždění letu

Zajištění finanční náhrady za občerstvení a základní hygienické potřeby v případě, že při odletu dojde k často více než 6 hodinovému zpoždění.

Pojištění nevyužité dovolené

Zajištění finanční náhrady v případě předčasného návratu z dovolené ze závažného důvodu, kterým může být například úmrtí blízké osoby.

Pojištění předčasného návratu

Zajištění nákladů na dopravu v případě předčasného návratu z dovolené ze závažného důvodu, kterým může být například úmrtí blízké osoby.

Pojištění asistence služeb

Zajištění pomoci při cestách v zahraničí, které zahrnuje turistické nebo lékařské informace, telefonickou pomoc v nouzi, tlumočení a překlady nebo pomoc při ztrátě dokladů.

Pojištění právní asistence

Zajištění pomoc při řešení problémových situacích zahrnují právní informace po telefonu, administrativně-právní asistenci i právní ochranu.

Možnosti připojištění

Pokud plánujete v zahraničí sportovat formou nebezpečných sportů, je často nutné sjednat připojištění právě na ty sporty, které se dělí většinou do dvou skupin:

Rizikové sporty

Mezi rizikové sporty patří americký fotbal, atletika, cyklokros, hokej, jachting – pobřežní plavba, jízda na koni, motokáry, motoristické vodní sporty, rekreační potápění s použitím dýchacích přístrojů s instruktorem do míst s hloubkou do 10 metrů, kajak, kanoe nebo rafting stupně obtížnosti WW2 a WW3, safari, surfing, windsurfing, skateboarding, kiting, parasailing a další.

Extrémní sporty

Mezi extrémní sporty patří bojové sporty, alpinismus, canyoning, freeride, freeskiing, horolezectví, jachting – mořská plavba, jízda v „U“ rampě (lyže, snowboard), paragliding a závěsné létání (rogalo), parašutismus, kajak, kanoe nebo rafting stupně obtížnosti WW4 a WW5, skialpinismus, snowkiting, snowrafting, sjezd na horských kolech a další.

Porovnat ceny pojištění můžete bezplatně níže. Pojištění lze sjednávat po dnech nebo výhodně celoroční pojištění. Uzavřít cestovní pojištění lze online.

Zdravotní pojištění v EU

Ve státech EU a EHP má občan ČR s průkazem EHIC stejné podmínky pro čerpání zdravotní péče jako místní občan v rámci povinného zdravotního pojištění i bez cestovního pojištění. V praxi to znamená, že se může nechat ošetřit ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů.

Cestovní pojištění k platebním kartám

Několik českých bank nabízí bezplatné celoroční cestovní pojištění zpravidla pro cesty nepřevyšující 90 dní k vydaným platebním kartám. I v tomto případě je vhodné zkoumat podmínky plnění, jestli je pojištění dostatečné nebo je vhodné pro určité cesty dokoupit jednorázové cestovní pojištění. Stejnou nabídku nabízí ke k tarifům Premium či Metal i mobilní banka Revolut.

Cestovní pojištění pro celou rodinu nabízí i česká společnost Twistoo v tarifu Prémium za 99 korun měsíčně.