12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůSítě a energieOnline TVTV online - jak a kde sledovat pořady přes Internet?

TV online – jak a kde sledovat pořady přes Internet?

V současné době je dostupné na území České republiky pozemní digitální vysílání (DVB-T a DVB-T2), která přináší signál bezplatně šířených televizních programů. Kromě toho lze přijímat televizní signál i jinými způsoby. Dříve byl oblíbený způsob příjmu signálu přes satelit. Nyní se do popředí dostává možnost příjmu signálu po Internetu. V rámci DVB-T je známé tzv. červené tlačítko, kdy české televize využívají v chytrých televizích možnost přidání interaktivního obsahu včetně videoték.

Televizní vysílání online

Online televizní vysílání nabízejí všichni velcí mobilní operátoři, proto je možné v případě kombinace mobilního tarifu a online TV u jednoho operátor získat slevu.

Kromě mobilních operátorů nabízejí online TV i další specializované služby. Jako je například Telly.

Jaké jsou výhody online TV?

  • K příjmu postačí pouze internetové připojení, nemusíte instalovat satelit, anténu a v případě chytré TV ani set-top-box. Pro základní připojení stačí TV připojit přes Wi-Fi, ale jistější a stabilnější připojení zajistí kabel.
  • Online TV umožňuje zpětné zhlédnutí, díky kterému se můžete začít dívat v jakýkoliv čas a pořad zhlédnout i několik dní zpětně. Navíc lze pořad posouvat v čase, a tím přeskočit část pořadu, reklam atd.
  • Videotéka, která zahrnuje zdarma odvysílané pořady nebo i jiné filmy, seriály a další.
  • Vysílání ve vysokém rozlišení jako je HD, Full HD či 4K, které zajišťuje ostrý obraz oproti pozemnímu vysílání v SD.

Nabídka poskytovatelů online TV se liší počtem programů, jejich rozlišením, délkou záznamu zpětného zhlédnutí či dalšími bonusovými službami – například dlouhodobým nahráváním. Vhodné je také sledovat kolik a na jakých (TV, mobil) a kolika zařízení může být v jedné chvíli vysílání. Služby se také mohou lišit dle ceny příplatkových služeb, mezi které mohou patřit prémiové kanály jako může být například HBO.

Streamovací služby

Kromě služeb zprostředkovávajících primárně televizní příjem jsou v dispozici v Česku i služby jako SkyShowtime, HBO Max, Amazon Prime, Netflix, Disney Plus, Apple TV Plus či české VOYO, které za stálý měsíční poplatek zajistí přístup k široké videotéce filmů a pořadů. Nabízí pořady s českým dabingem nebo českými titulky.

Videopůjčovny

Další možností je zaplatit si přehrání konkrétního filmu či jiného pořadu ve videopůjčovně, mezi které patří videopůjčovny přímo poskytovatelů Online TV nebo služby jako Google Play, iTunes, Aerovod a další. Přehled dostupných pořadů na určitých platformách přináší Filmtoro.

Sledování pořadů zdarma

Mnoho pořadů lze na Internetu sledovat přes různé videoplatformy zdarma. Mezi ty nejznámější patří YouTube, český Stream a Mall.tv. Veřejnoprávní Česká televize nabízí archiv iVysílání, obdobně nabízí pořady i Prima.