12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůPůjčkyRefinancování, aneb konsolidace půjček pomůže snížit splátky

Refinancování, aneb konsolidace půjček pomůže snížit splátky

Prostřednictvím refinancování (někdy nazývané jako repůjčka) lze snížit náklady na půjčku i o 25 %. Jedná se o refinancování úvěru nebo i více půjček najednou.

Jak konsolidace půjček funguje?

Banka nabízí refinancování půjčky z několika důvodů. Jedním z nich je přilákání nových klientů, kteří kromě půjčky v budoucnu využijí i jiných služeb banky, s kterou budou při refinancování spokojeni.

Refinancování funguje na tom principu, že banka zaplatí, co nejdříve a s co nejnižšími náklady všechny refinancované půjčky. Nemusí tak platit vyšší sazbu po období, které by to jinak platil klient, protože je půjčka bankou uhrazena. Navíc umí právní oddělení bank také snížit i náklady na úvěr či půjčku. Na nově vytvořenou půjčku poté nasadí klientovi novou úvěrovou sazbu, která je po dohodě s klientem zpravidla nižší než ta původní. Spokojená je tak banka, která má nového klienta, i klient, který platí méně a sníží i celkové náklady na půjčku.

Ne vždy je banka schopna nabídnout klientovi výhodnější podmínky pro refinancování. Pokud měl klient na původních úvěrech nízký úrok navíc třeba s fixací nebo jsou v dané době poskytovány úvěry s vyšším úrokem například kvůli zvýšení úrokové sazby Českou národní bankou. Pokud má klient více úvěrů nebo vyšší úrok než nabízí banka, tak se refinancování vyplatí.

Refinancování půjčky poskytuje mnoho českých bank, mezi kterými se na refinancování a konsolidaci specializují například Půjčka Equabank či Konsolidace Moneta.