12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůNákupyJak prodávat vlastní výrobky po Internetu?

Jak prodávat vlastní výrobky po Internetu?

Mnoho začínajících podnikatelů řeší otázku, jakým způsobem prodávat své výrobky, případně distribuovat nakoupené zboží. V následujícím textu si tak představíme základní možnosti pro hromadný prodej zboží online.

E-shop – internetový obchod

Jako první většinu lidí napadne e-shop. E-shop si lze dnes vytvořit i svépomocí bez znalosti programování. Pro prodej jednoho produktu lze využít jednodušší e-shop například od Wedos Website, který lze mít za určitých podmínek či na zkoušku zdarma. Pro sofistikovanější e-shop s více produkty je možné využít například Eshop-rychle.cz, který se specializuje na internetové obchody a umožňuje i bezplatné zkušební období.

Marketplace – internetové tržiště

Ne každý se chce starat o svůj e-shop či logistiku. Existují proto způsoby, jak nechat distribuci včetně logistiky na tzv. marketplace. Jeden takový nabízí i největší český e-shop AlzaAlza Marketplace. Alza tak vystaví na svém e-shopu i vaše produkty a zajistí za provizi i jejich propagaci a distribuci. Obdobný produkt nabízí také síť obchodů Mall. Marketplace může být i jen rozšíření vašeho e-shopu.

Český trh je v porovnání se světem malý. Proto existují služby, které mohou pomoci napojit váš e-shop nebo pouze sklad do internetových tržišť, po celém světě. V Česku se na to specializuje Expando, které může pomoci s napojením na Marketplace české Alzy, české Glami a českého Mallu s nabídkou i pro Polsko, Slovensko, Maďarsko a Slovinsko, německého Kauflandu s nabídkou i pro Česko a Slovensko, francouzského Cdiscount, rumunsko-maďarského eMag nebo celosvětového Amazonu či eBay.

Aukční servery – internetový bazar

Pokud se člověk nechce zabývat e-shopem ani administrací marketplace, existuje zde stále možnost prodeje vlastních produktů přes internetové bazary. Bezplatně lze využít například Bazos.cz či Sbazar.cz. Propracovanější administraci produktů pro podnikatele za provizi nabízí Aukro.cz.

Servery specializované na druhy výrobků

Některé servery, umožňující prodej výrobků třetích stran, se specializují pouze na určité druhy výrobků. Na kreativní výrobky se zaměřuje Fler.cz.

Jako dodavatel se poté můžete ucházet o distribuci vašich farmářských výrobků například na Rohlik.cz.

Slevové portály

Prodej produktů lze rozšířit i o slevové portály, jako je například Slevomat.cz.