12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůSpoření a investováníKomodityInvestice do zlata a stříbra pro případ krize

Investice do zlata a stříbra pro případ krize

Komodity zlato a stříbro jsou dlouhodobě jedny z nejžádanějších možností investování finančních prostředků za účelem udržení jejich reálné hodnoty. Dlouhodobě zlato i stříbro neustále rostlo. Období vhodné pro nákup je v době částečného propadu cen zlata i stříbra, který může nastat například v době světové finanční stability.

Výhody investičního zlata:

  • vysoká likvidita, kdy lze snadno investiční zlato odprodat,
  • investiční zlato je osvobozeno od DPH,
  • dlouhodobě stabilní hodnota, která zpravidla rostla v době krize,
  • vysoká hustota zajišťuje vysokou cenu i objemově malého množství zlata,
  • zlato nepodléhá korozi.

Stříbro sice není osvobozeno od DPH, na druhou stranu je hojně používáno v elektronickém průmyslu, díky čemuž má vysoký potenciál růstu jeho hodnoty.

Pokud se bavíme o investici do zlata, stříbra či jiných drahých kovů, tak se zpravidla bavíme o nákupu fyzických kovů, které lze následně uskladnit v bankovních sejfech nebo jiných trezorech. Cenné papíry s drahými kovy nemusí plnit to, co v diverzifikace investičního portfolia od cenných kovů pro případ finanční krize očekáváme.

Při nákupu drahých kovů se často liší cena různých prodejců. Například prodejce GoldenGate, který se specializuje na dlouhodobé spoření do zlata a stříbra, prodává cenné kovy za vyšší ceny, na druhou stranu garantuje vyšší cenu na své produkty v případě zpětného odkupu.

Vývoj ceny nejčastěji prodávané 1 zlaté unce

Argor Heraeus SA Zlatý slitek 1 Oz lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>