12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůPůjčkyKamali - recenze vítěze testu mikropůjček

Kamali – recenze vítěze testu mikropůjček

Kamali je poskytovatel spotřebitelských úvěrů. Kamali spadá pod společnost Home Credit a.s.

Index odpovědného úvěrování Člověka v tísni

Mikropůjčka od Kamali se stala vítězem testu hodnocení společností nabízejících mikropůjčky Člověkem v tísni. Člověk v tísni přichází s Indexem odpovědného úvěrování, který srovnává podmínky, za jakých poskytovatelé malých půjček nabízejí své úvěry. Žebříček potvrzuje, že jsou mezi nimi značné rozdíly. A to nejen v ceně (měsíční desetitisícovou půjčku lze pořídit od cca 100 Kč až po necelých 4 500 Kč), ale i ve výši nákladů, které bude stát případné nesplácení (sankce za půlroční nesplácení zmíněné půjčky se pohybují od necelých 3 tisíc, ale mohou přesáhnout i 30 tisíc Kč). Problematické je i prodlužování promlčecích lhůt (někdy až na pětinásobek běžné doby). Polovina společností také neinformuje o možnosti odkladu splátek.

Index odpovědného úvěrování srovnává 41 poskytovatelů půjček s povolením ČNB. Pokrývá tak naprostou většinu trhu. Nejsou v něm zahrnuty půjčky, u kterých věřitelé požadují ručení nemovitostmi, a podnikatelské půjčky. Hodnoceno bylo celkem 16 kritérií rozdělených do tří oblastí:

  • náklady, tedy to, kolik lidé za půjčku zaplatí a co je bude stát případné zpoždění se splácením,
  • transparentnost a komunikace, tj. rozsah a přehlednost poskytovaných informací,
  • klientská vstřícnost posuzující praxi věřitelů před a po poskytnutí půjčky.

Vítězství Kamali v testu a deklarovaná výše úroků i další podmínky patří mezi ty nejlepší na trhu, proto lze zvážit i podmínky nabídky půjčky od Kamali a porovnat je s případnými dalšími možnostmi půjček.

Kamali je poskytovatel spotřebitelských úvěrů. Kamali spadá pod společnost Home Credit a.s. Index odpovědného úvěrování Člověka v tísni Mikropůjčka od Kamali se stala vítězem testu hodnocení společností nabízejících mikropůjčky Člověkem v tísni. Člověk v tísni přichází s Indexem odpovědného úvěrování, který srovnává podmínky, za jakých poskytovatelé...Kamali - recenze vítěze testu mikropůjček