12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůSpoření a investováníInvestiční platformyRevolut - recenze mobilní banky se směnárnou i investicemi

Revolut – recenze mobilní banky se směnárnou i investicemi

Revolut, Ltd. je finanční technologie (tzv. fintech) nabízející debetní karty, okamžité peer-to-peer platby, správu a směnu valut a kryptoměn i zprostředkování investic. Založen byl v roce 2015 v Londýně. Od roku 2018 se jedná o banku s litevskou certifikací pro klienty z EU. Mezi nejsilnější stránky Revoltu patří rychlé platby, vybírání hotovosti z jakéhokoli bankomatu, směna deviz za výhodné kurzy a další finanční služby v aplikaci.

Asi největší předností Revoltu jsou směnné kurzy, které jsou velmi blízké aktuálnímu reálnému kurzu dané měny. Revolut umí vést účet v 25 světových měnách, včetně české koruny. Vložené prostředky je možné vybírat prostřednictvím bankomatů nebo je použít v rámci bezhotovostních plateb. Klient může použít fyzickou platební kartu nebo virtuální kartu vč. jednorázových (prémiová služba). Čeští občané získají litevský bankovní účet s IBAN, který je pojištěn v rámci evropského systému pojištění vkladů do výše 100 tisíc eur. Peníze lze na účet přidat platební kartou nebo bankovním převodem, kdy lze využít například SEPA platbu.

Cenové plány Revolut – porovnání

Revolut nabízí několik cenový plánů, kdy je nutné znát poplatkovou politiku každého plánu, protože výhodnost využívání Revoltu spočívá především v tom, že nepřekročíte limity vašeho plánu, což by způsobilo dodatečné poplatky. Maximální možnosti nabízí plán Metal za necelých 300 korun měsíčně – v případě roční platby je 20 % sleva. Metal například přináší cestovní pojištění nebo cashback až 1 % (v EU 0,1 %) zpět za platby kartou, který lze kombinovat s partnerským Cashbackem. Pro začínající uživatele může být postačující i základní bezplatný plán Standard, který nabízí i virtuální platební kartu.

Cenové plány Revolut
Cenové plány Revolut v lednu 2022

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi plány Premium a Metal

Plán Metal nabízí navíc oproti Premium především cashback až 1 % z plateb kartou, cestovní pojištění včetně zimních sportů se nevztahuje pouze na majitele účtu a jeho děti, ale i na manželku či manžela majitele účtu, vyšší limit pro bezplatné výběry z bankomatů a další.

Investiční služby Revoltu

Revolut nabízí i možnost investic, které v případě amerických akcií nakupuje americký broker DriveWealth LLC, u kterého jsou akcie klientů Revoltu drženy. Kromě toho je možné nakupovat i kontrakty na kryptoměny. Revolut nabízí i několik bezplatných investičních pokynů dle typu plánu (základní plán Standard 1 měsíčně, plán Plus 3 měsíčně, plán Premium 5 měsíčně, plán Metal neomezeně), ale strhává správcovský poplatek 0,01 % měsíčně z hodnoty portfolia. Při založení investičního účtu je podepisován i formulář W-8 BEN, který stvrzuje že čeští občané nejsou daňovými rezidenty USA, díky čemuž jsou dividendy daněny sazbou pouze 15 %. Od roku 2022 umožňuje Revolut vygenerovat také Výkaz zisků a ztrát, kde je vyúčtována i sražená daň.

Platformu pro obchodování s akciemi poskytuje společnost Revolut Trading, případně Revolut UAB. Revolut ani Revolut Trading neposkytují investiční poradenství. Jednotliví investoři by se měli rozhodovat sami. Pokud si nejsou jisti, zda je jakákoli investice vhodná/přiměřená pro jejich individuální situaci nebo potřeby, měli by vyhledat nezávislé odborné poradce. Hodnota investic může stoupat i klesat a můžete obdržet méně, než je hodnota původní investice, nebo ztratit celou svou počáteční investici. Minulé výsledky nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků. Kolísání měnového kurzu může nepříznivě ovlivnit celkovou návratnost původní investice. Přečtěte si více o riziku investování.

Revolut, Ltd. je finanční technologie (tzv. fintech) nabízející debetní karty, okamžité peer-to-peer platby, správu a směnu valut a kryptoměn i zprostředkování investic. Založen byl v roce 2015 v Londýně. Od roku 2018 se jedná o banku s litevskou certifikací pro klienty z EU. Mezi...Revolut - recenze mobilní banky se směnárnou i investicemi