12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůSpoření a investováníInvestiční platformyTrading212 - recenze brokera v češtině s akcií zdarma

Trading212 – recenze brokera v češtině s akcií zdarma

Trading212 je broker nově dostupný v češtině, který nabízí novým uživatelům jednu akcii zdarma při registraci přes náš registrační odkaz. Pro získání akcie až v hodnotě 100 eur zdarma je po registraci nutné ověřit identitu a vložit první prostředky minimálně 1 dolar nebo 30 korun.

Trading212 je populární internetový broker pro obchodování akcií a ETF založený v roce 2004 v Bulharsku pod regulací EU v rámci bulharského finančního úřadu. V současné době také má nadnárodní pobočku v Londýně pod regulací UK Financial Conduct Authority (FCA). Fyzické akcie (včetně zlomkových akcií od 1 dolaru) a ETF umožňuje nakupovat s nulovým poplatkem. Současně se založením účtu se vyplňuje i formulář W-8BEN, který umožňuje zamezit dvojímu zdanění s USA a zajišťuje českým občanům daň z amerických dividend pouze ve výši 15 %. Díky možnosti nakupovat akcie již od 1 dolaru je populární především pro menší začínající investory.

Uživatelé společnosti Trading 212 registrované u ČNB přes svoji Bulharskou i Kyperskou centrálu mohou v češtině nakupovat přes 7000 různých akcií i ETF z celého světa. V nabídce lze nalézt především významné americké a evropské akciové burzy, na rozdíl od XTB chybí nabídka českých akcií. Trading212 obdobně jako XTB umožňuje obchodování akcií ve dvou formátech: jak fyzické akcie a ETF (v platformě označeny jako STK nebo STC) bez poplatku, tak pákové deriváty na akcie, ETF, kryptoměny, měnové páry – forex, komodity, indexy a jiné (CFD) s poplatky dle ceníku.

Pro koho je broker Trading212 vhodný?

Trading212 je v kombinaci bezpoplatkové politiky u fyzických akcií a ETF s možností vyplnění W-8BEN velmi vhodný pro nákup především fyzických amerických akcií a akumulačních ETF z celého světa. Ke každé akcii nabízí poměrně podrobné analytické informace pro zodpovědné rozhodování. Pomocí koláčového zobrazení akcií jiných uživatelů umožňuje kopírování portfolií i sociální komunikaci s dalšími investory. Nevýhodou je chybějící nabídka českých akcií, kterou ovšem kompenzuje bonus za registraci v podobě bezplatné akcie. Od roku 2023 Trading212 má i český bankovní účet, na který lze posílat své vklady. Kromě bankovního účtu je možné využít i bezplatné převody pomocí kreditní karty do určitého objemu. Výběr prostředků je stejně jako u XTB zdarma.

Jakákoliv forma investování nese rizika, že můžete o vložené prostředky nebo jejich část přijít.

Pokud chcete kromě fyzických akcií a ETF, využít i CFD – musíte vědět:

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

U 68 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

Trading212 je platforma s více aktivy, která nabízí jak investování do cenných papírů a kryptoaktiv, tak obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. U 68 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz. Nikdy neztratíte více než částku investovanou do každé pozice

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 celých let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Trading212 je broker nově dostupný v češtině, který nabízí novým uživatelům jednu akcii zdarma při registraci přes náš registrační odkaz. Pro získání akcie až v hodnotě 100 eur zdarma je po registraci nutné ověřit identitu a vložit první prostředky minimálně 1 dolar nebo 30...Trading212 - recenze brokera v češtině s akcií zdarma