12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůSpoření a investováníInvestiční platformyeToro - recenze brokera v češtině

eToro – recenze brokera v češtině

eToro je v populární internetový broker pro obchodování akcií a ETF založený v roce 2007. Fyzické akcie (včetně zlomkových akcií) a ETF umožňuje nakupovat s nulovým poplatkem, od roku 2022 nabízí i možnost vyplnit formulář W-8BEN, který umožňuje zamezit dvojímu zdanění s USA a zajišťuje českým občanům daň z amerických dividend pouze ve výši 15 %. Nevýhodou oproti například XTB mohou být vyšší spready (tedy rozdíly mezi nákupní a prodejní cenou akcie). Na druhou stranu je zde k dispozici sociální obchodování, kdy můžete nakupovat aktiva podle jiných investorů nebo se sami svými aktivy pochlubit.

Uživatelé izraelské společnosti eToro registrovaná u ČNB přes svoji Kyperskou centrálu mohou v češtině nakupovat akcie na 17 burzách. V nabídce lze nalézt především významné americké a evropské akciové burzy, na rozdíl od XTB chybí nabídka českých akcií. XTB umožňuje obchodování akcií ve dvou formátech: jak fyzické akcie a ETF (v platformě označeny jako STK nebo STC) bez poplatku, tak pákové deriváty na akcie, ETF, kryptoměny, měnové páry – forex, komodity, indexy a jiné (CFD) s poplatky dle ceníku.

Obrovská popularita eToro plyne z tzv. sociálního obchodování. Ve své podstatě jde o to, že eToro dovoluje svým uživatelům kopírovat obchody ostatních zkušených obchodníků. Obchodníků, kteří zveřejňují své portfolio a obchody, je na eToro desítky tisíc, mezi nimiž si mohou uživatelé vybírat. Řadit je lze například podle úspěšnosti, dosažených zisků nebo míry rizika. Jejich kopírování umožňuje funkce CopyTrader, díky které přídělí uživatel danému obchodníkovi určitou část svých financí, zvolí si, zda chcete kopírovat i již otevřené obchody, a následně jen sledujete výsledky. Zároveň je možné si nastavit i maximální přípustnou ztrátu. Za funkci CopyTrader uživatel nic neplatí.

Služba CopyPortfolio funguje podobně jako sociální obchodování. Rozdíl je však v tom, že místo určitého obchodníka má uživatel možnost kopírovat předem vytvořené portfolio zaměřené na určitý segment trhu, oblast nebo třeba trend. Můžete tak investovat do předních evropských firem, do akcií spojených s výzkumem určitých léků nebo třeba do největších světových finančních institucí. Za určitých podmínek se může stát investor na eToro tzv. populárním investorem, který za to, že je druhými kopírován, dostává od eToro odměny. Populární investor pak může dosahovat čtyř úrovní, dle kterých je společností eToro odměňován.

Nákup akcií a ETF lze provádět po vkladu minimálně 100 USD. Výhodou pak je možnost nakupovat frakční akcie – tedy pouze zlomek akcie bez nutnosti platit celou cenu jedné akcie. eToro pracuje především s měnou USD. Kdykoliv je tedy vklad či výběr uskutečňován v jiné měně, musí být konvertován. Jestliže se chcete detailněji seznámit s různými směnnými poplatky, podívejte se prosím na tabulku ostatních poplatků. I proto je lepší vkládat peníze rovnou v USD a směnu provést s výhodným kurzem již předtím.

Následující video se snaží porovnat brokera eToro s XTB.

Srovnání brokerů XTB Online Trading a eToro

Pro koho je broker eToro vhodný?

eToro je v kombinaci bezpoplatkové politiky u fyzických akcií a ETF s možností vyplnění W-8BEN velmi vhodný pro nákup především fyzických amerických akcií a akumulačních ETF z celého světa, případně pro využití sociálního obchodování. Nevýhodou je omezená česká podpora, nutnost obchodování v amerických dolarech, chybějící nabídka českých akcií, či vyšší spready.

Jakákoliv forma investování nese rizika, že můžete o vložené prostředky nebo jejich část přijít.

Pokud chcete kromě fyzických akcií a ETF, využít i CFD – musíte vědět:

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

eToro je platforma s více aktivy, která nabízí jak investování do cenných papírů a kryptoaktiv, tak obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. U 74% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz. Nikdy neztratíte více než částku investovanou do každé pozice

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 celých let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy Trading se nerovná investičnímu poradenství. Hodnota vašich investic může stoupat nebo klesat. Váš kapitál je ohrožen.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla připravena naším partnerem s využitím veřejně dostupných informací o eToro, které nejsou specifické pro danou entitu.

Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

eToro je v populární internetový broker pro obchodování akcií a ETF založený v roce 2007. Fyzické akcie (včetně zlomkových akcií) a ETF umožňuje nakupovat s nulovým poplatkem, od roku 2022 nabízí i možnost vyplnit formulář W-8BEN, který umožňuje zamezit dvojímu zdanění s USA a...eToro - recenze brokera v češtině