12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůSpoření a investováníInvestiční platformyPortu - recenze české investiční platformy

Portu – recenze české investiční platformy

Portu je česká online platforma pro investování do portfolií sestavených na míru. Platformu spravuje společnost WOOD & Company Financial Services, a.s. s historií sahající do roku 1991.

Pasivní investování dlouhodobě poráží aktivní správu. Proto v Portu skládají globálně diverzifikovaná portfolia z nízkonákladových, indexových instrumentů – ETF. Věří, že větší smysl než sázet na jednotlivé tituly dává zaměřit se na růst trhů jako celku.

Při sestavování i správě portfolií se v Portu opírají o metodiku zpracovanou týmem zkušených portfolio manažerů WOOD & Company. Metodika reflektuje jak teoretické poznatky uznávaných autorů a zároveň laureátů Nobelovy ceny, tak i současnou situaci a tržní podmínky.

Portu je držitelem licence obchodníka s cennými papíry a podléhá dohledu České národní banky. Hotovostní složka investic je pojištěna dle Zákona o bankách do výše 100 tisíc eur, investice samotné jsou pak chráněny Garančním fondem obchodníků s cennými papíry do výše 20 tisíc eur. Cenné papíry jsou u Portu vedeny na vaše jméno a drženy odděleně od majetku společnosti. Ani případný úpadek je tak neohrozí. Cenné papíry nikomu Portu nepůjčuje, ani s nimi jinak nemanipuluje.

Portu nemá žádné vstupní poplatky ani poplatky za předčasný výběr. Platíte jeden roční poplatek vypočítaný z hodnoty portfolia, který se pohybuje od 0,53 % pro dlouhodobé investory do 1,89 %. Kromě poplatku Portu platí klient také TER (total expense ratio), které je nákladem na daná ETF a dosahuje v průměru 0,15 % ročně.

Investování přes Portu má zpravidla nižší poplatky než investování do podílových investičních fondů přes banky, které si mnohdy účtují kromě správního poplatku navíc i vstupní či výstupní poplatky.

Velmi zajímavým konzervativním investičním nástrojem, který Portu nabízí, je Opatrnější investiční rezerva.

Jakákoliv forma investování nese rizika, že můžete o vložené prostředky nebo jejich část přijít. I když je v rámci diverzifikovaného portfolia a využití ETF riziko nižší, existuje vždy.

Portu je česká online platforma pro investování do portfolií sestavených na míru. Platformu spravuje společnost WOOD & Company Financial Services, a.s. s historií sahající do roku 1991. Pasivní investování dlouhodobě poráží aktivní správu. Proto v Portu skládají globálně diverzifikovaná portfolia z nízkonákladových, indexových instrumentů...Portu - recenze české investiční platformy