12,139FanoušciTo se mi líbí
12,139FanoušciTo se mi líbí
DomůÚčty a placeníPlatební platformyPaypal a kde s ním lze platit?

Paypal a kde s ním lze platit?

Asi nejznámější internetový systém pro zprostředkování bezhotovostních plateb je právě systém PayPal. V Evropě zajišťuje této společnosti finanční služby lucemburská dceřiná společnost PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A, která je pod dohledem lucemburského dozorčího orgánu.

Přes PayPal můžete platit ve velkém množství internetových obchodů i jiných obchodních společností po celém světě. PayPal umožňuje přijímat i posílat platby miliónům jeho uživatelů kdekoliv. PayPal umožňuje mimo jiné zřídit online dárcovskou sbírku uživatelům.

PayPal je americká finanční technologická společnost založená Elonem Muskem, která provozuje finanční služby v podobě internetového platebního systému. Umožňuje přesuny peněz mezi účty PayPalu, které jsou identifikovány e-mailovými adresami. Každý účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami. Platební karta (např. VISA nebo MasterCard) musí mít povolené internetové platby (ale nemusí být embosovaná). Alternativou je platit těmito kartami přímo na internetu (tím je ovšem zvýšeno riziko podvodu, protože je nutno zadat informace o platební kartě přímo cílovému subjektu).

Systém PayPal umožňuje mít nastavenu i českou korunu jako primární měnu. Při platbě v jiné měně je částka přepočítána podle aktuálního kurzu.

Při aktivaci platební karty je nutno zadat PayPalu potřebné informace o této kartě. PayPal si z karty poté strhne drobnou částku (v případě účtu v CZK je to 50 Kč). Tato částka je vrácena jako bonus při prvním převodu peněz přes PayPal. Na výpisu z účtu je u této položky uveden čtyřmístný kód, jehož zadáním na webových stránkách PayPalu je provedena aktivace zmíněné platební karty. Při následných převodech peněz přes Internet je odpovídající částka stržena buď ze zůstatku účtu PayPal nebo přímo z platební karty.

Příjemce platby obdrží peníze do svého PayPal účtu, který je propojen s jeho bankovním účtem.

Transakce jsou zpoplatněné pro kupujícího v případě, že převod peněz mezi dvěma osobami nevyužívá platební karty (peníze již před transakcí byly na účtu PayPal). V ostatních případech (prodejce nebo převod peněz z platební karty druhé osobě) si PayPal nestrhává za transakci poplatek. Tímto způsobem je možno posílat nebo obdržet peníze z 203 zemí ve 26 měnách, aniž by si jednotlivec nebo firma museli otevírat bankovní účet v té které měně nebo platit své bance poplatky za mezinárodní bankovní převody. PayPal zároveň pracuje jako další bezpečnostní zóna na ochranu účtu. Na druhou stranu je PayPal kritizován za zavedení poplatku pro neaktivní účty. Pokud se rok do účtu nikdo nepřihlásí, účtuje PayPal sankci. Další kritiku sklízí i na TrustPilotu.

Kde se dá platit v Česku přes PayPal?

PayPal je v České republice poměrně přijímaný způsob platby.

Online obchody pro Čechy s možností platby pomocí PayPal

Asi nejznámější internetový systém pro zprostředkování bezhotovostních plateb je právě systém PayPal. V Evropě zajišťuje této společnosti finanční služby lucemburská dceřiná společnost PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A, která je pod dohledem lucemburského dozorčího orgánu. Přes PayPal můžete platit ve velkém množství internetových obchodů...Paypal a kde s ním lze platit?